Nowa technologia LG QNED w telewizorach LG

LG oferuje telewizory o wyjątkowych parametrach, które zachwycą każdego kinomaniaka, gracza oraz miłośnika sportów. Poniżej znajdują się informacje o nowoczesnych urządzeniach Life’s Good.

Trzy intrygujące modele telewizorów LG

Modele QNED 99, QNED 96 oraz QNED 91 oferują wyjątkowy obraz w rozdzielczości 4K i 8K. W połączeniu z obsługą najnowszych standardów i formatów telewizory od LG prezentują wysoki kontrast, efekt głębokiej czerni oraz żywych i precyzyjnie odwzorowanych kolorów, co w sumie daje niezwykle realistyczny obraz i niepowtarzalne wrażenia płynące z oglądanych materiałów.

Najnowsze procesory czwartej generacji

Telewizory od LG posiadają procesory wspierane przez sztuczną inteligencję. Są to:
– α9 w telewizorach 8K
– α7 w telewizorach 4K
Są one w stanie rozpoznać wyświetlane treści i dynamicznie zmieniać ustawienia dostosowując je do preferencji użytkownika. Algorytm maszynowego uczenia się sprawia, że dźwięk i obraz zawsze znajdują się na najwyższym poziomie.

Niezastąpiona technologia QNED

QNED to nic innego jak Quantum Nano-Emitting Diodes, czyli połączenie mini diod LED z technologią Quantum Dot NanoCell. Najprościej mówiąc – wyświetlacz składa się z kilkudziesięciu tysięcy punktów świetlnych wykorzystujących nanocząsteczki oraz ze stref wygaszania ekranu.

To właśnie całkowite wygaszenie ekranu w danych miejscach pozwala osiągnąć efekt całkowitej, realistycznej czerni. Pozostała część obrazu korzysta z trójwymiarowej palety barw gwarantując żywe i nasycone kolory.

Matryce QNED są połączeniem popularnych ekranów LED oraz QLED przy jednoczesnym wyeliminowaniu wad obu rozwiązań.

Niezrównana jakość obrazu podczas oglądania filmów

Telewizory LG z technologią LG QNED opierają się na Dolby Vision IQ oraz Dolby Atoms, dzięki czemu urządzenia są w stanie samoczynnie zoptymalizować jakość treści HDR. LG HDR 10 Pro bazuje na sztucznej inteligencji, która dostosowuje jakość obrazu w ten sposób, że najdrobniejsze detale filmu są widoczne i wyraźne.

Telewizory LG posiadają również wbudowaną funkcję FILMMAKER MODE. Odpowiada ona za zachowanie oryginalnych proporcji, kolorów i częstotliwości w ten sposób, aby film został wyświetlony zgodnie z wizją reżysera wybranego tytułu.

Oglądanie sportów nigdy nie było tak ekscytujące

Perfekcyjny obraz to nie wszystko, co oferują telewizory LG wyposażone w technologię QNED. Producencie nie zapomnieli również o fanach sportów i umieścili w urządzeniach funkcję Alertu Sportowego. To sprytne rozwiązanie, które przypomina o spotkaniach wybranych przez użytkownika drużyn, a także przedstawia powiadomienia o wynikach.

Zachwyt wśród fanów gamingu

Gry elektroniczne wymagają doskonałego sprzętu, który odzwierciedli emocje gracza i pozwoli mu zanurzyć się w wirtualnym świecie. Jednym z rozwiązań niezbędnych podczas rozgrywek jest system AMD FreeSync Premium ograniczający efekty zacinania się obrazu. Dzięki temu telewizory LG pozwalają rozpocząć płynną grę. Przycinanie się gry eliminowane są również przez nowoczesną technologię VRR umożliwiającą dynamiczną zmianę częstotliwości odświeżania obrazu.

Przyjemnym udogodnieniem jest także zwrotny kanał audio eARC oraz Game Optimizer. Te dwie funkcje są w stanie automatycznie dobrać optymalne ustawienia dla danego gatunku gry. Efektem jest idealny obraz, dźwięk oraz płynność rozgrywki przy tytułach FPS, strategicznych czy fabularnych.

Dostęp do chmury dla graczy

Ogromnym ułatwieniem dla graczy jest nowa usługa gamingowa w telewizorach LG. Mowa oczywiście o grach w chmurze poprzez usługę GeForce NOW lub Google Stadia. Obie funkcje umożliwiają rozgrywkę w najnowsze tytuły bez konieczności podłączania dodatkowego sprzętu. GeForce NOW oferuje grę w jakości 1080p i 60 FPSach, natomiast Google Stadia to strumieniowanie obsługujące nawet 4K przy zachowaniu 60 FPSów.

Użyteczny dodatek dla każdego

Telewizory LG wyposażone zostały w pilot Magic. Jest to niezwykle wygodne urządzenie, które umożliwia sterowanie telewizorem za pomocą komend głosowych w języku polskim.