Jak ustawić antenę pokojową, tak aby sygnał był najlepszy?

DVB-T2 to najnowszy standard nadawania programów naziemnej telewizji cyfrowej, który zacznie obowiązywać w marcu 2022. Pozwala on na zwiększenie pojemności multipleksu względem dotychczas obowiązującego standardu DVB-T z 24,88 Mb/s do 40 Mb/s w tej samej szerokości pasma, która wynosi 8 MHz. Potocznie określa się tę technologię telewizją cyfrową drugiej generacji.

Dlaczego warto wyposażyć się w antenę pokojową?

Wprowadzenie wyższego standardu telewizji cyfrowej spowoduje polepszenie jakości sygnału zarówno w zakresie obrazu, jak i dźwięku. Również ilość odbieranych kanałów powinna wzrosnąć. Aby móc oglądać telewizję w tym standardzie, należy wyposażyć się w specjalną antenę zewnętrzną lub pokojową. 

Anteny pokojowe dvb-t2 ustawiane są w pomieszczeniu. Trzeba jednak znać kilka zasad, które wpływają na jakość odbioru. Taki sprzęt od anteny nadawczej oddzielają ściany, więc sygnał napotyka na mechaniczne przeszkody. Nie zmienia to jednak faktu, że mocne anteny pokojowe to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie i warto rozważyć zakup takiego produktu. W naszym sklepie Ihaa znajdziesz najwyższej klasy sprzęty, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

Na co zwrócić uwagę, ustawiając antenę pokojową?

Naturalnie najważniejsze jest to, żeby anteny pokojowe tv stały w miejscu, w którym sygnał telewizyjny pochodzący z nadajnika jest najsilniejszy. Można je odszukać, testując ręcznie kilka lokalizacji, ale także skorzystać w tym celu ze specjalnego miernika natężenia sygnału. Warto wziąć pod uwagę, aby antena nie znajdowała się w miejscu, w którym często przechodzą domownicy, ponieważ ich obecność może spowodować zakłócenia. Szczególnie aktywność dzieci może być problematyczna, ponieważ ze względu na wrodzoną ciekawość świata, mają one tendencje do bawienia się przedmiotami, znajdującymi się w ich otoczeniu, a to ma prawo oczywiście wpłynąć na jakość sygnału. Podobnie sytuacja wygląda ze zwierzętami domowymi. Dobrą lokalizacją, w której można ustawić anteny pokojowe jest miejsce przy oknie ze względu na to, że szyba jest dużo cieńsza od ściany. 

Antena pokojowa powinna być też stabilnie ustawiona, tak aby w miarę możliwości się nie przesuwała, co grozi pogorszeniem odbioru sygnału telewizyjnego. Przytwierdzenie jej do podłoża pozwoli uniknąć tego problemu. Najlepszym sposobem na to jest wykorzystanie dwustronnej taśmy mocującej albo rzepów samoprzylepnych. Nie ma oczywiście wątpliwości, że miejsce, w którym znajduje się antena musi być suche. Lepiej, aby nie było również wystawione na przeciągi, które mogą powodować zakłócenia.

Zanim jednak zabierzesz się za poszukiwanie odpowiedniego miejsca, w którym antena powinna stać, musisz wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Wejdź na ihaa.pl, aby zapoznać się z pełną ofertą produktową i znaleźć taką antenę pokojową, która najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Poszczególne produkty mogą się od siebie różnić między innymi tym, w jakie zaawansowane funkcjonalności są wyposażone.