HOME>
Nie zalogowany użytkownik

Drodzy Lotnicy i Sympatycy latania!

Witamy w nowej odsłonie FLYINGTV.PL, witrynie internetowej o lotnictwie, historii lotnictwa, ludziach związanych z lataniem, ciekawych konstrukcjach lotniczych, pokazach i wystawach lotniczych, akrobacji lotniczej, informacjach o wydarzeniach lotniczych.

Celem i misją naszego przedsięwzięcia jest stworzenie platformy pokazującej piękno latania zatrzymane w kadrze kamery filmowej. Będziemy przedstawiać nagrania archiwalne z dawnych czasów lotnictwa polskiego, aktualne wydarzenia lotnicze i ciekawostki lotnicze.

Zapraszamy do oglądania dokumentalnych filmów z okresu PRL, z dzisiejszego punktu widzenia traktujmy je jako wspomnienie minionej epoki. Im wnikliwiej i uważniej je będziemy przeglądać, tym wyraźniej zobaczymy smutny, ziejący pesymizmem i szarością obraz szeroko rozumianego społeczeństwa powojennej rzeczywistości. Większość dokumentów ukazuje absurdalną rzeczywistość lat PRL, powszechną propagandę, niedorzeczność systemu oraz nieodłączny element PRL-owskiego aeroklubowego krajobrazu - towarzystwo struktur wojskowych. Wiele dokumentów zawiera pozytywne treści szkoleniowe, kierowane do lotników - członków AP, starajmy się  o tym pamiętać.

Możecie sami brać udział w kreowaniu strony, możecie komentować, oceniać filmy i również je dodawać. W ten sposób będziemy mieć okazję oglądać lotnicze relacje z krajów i części świata, gdzie nie mamy szansy dotrzeć.

 Wiele filmów dostępnych jest już w jakości HD 720p.

Wszystko co tutaj znajdziecie przeznaczone jest dla nas wszystkich, by dać nam radość z latania, wiedzę i możliwość pozyskania doświadczeń za bezcen.

Jest niewiele rzeczy, które można robić w życiu, a które cechuje taka przygoda jaką jest latanie.

 

Z lotniczym pozdrowieniem,

     administratorzy FTVPomiń

 

UTC 08:31
newsletter   newsletter  
copyrights flyingtv.pl 2009